Trzej uczniowie klasy V naszej szkoły – Patryk Cieliczka, Bartosz Różak oraz Karol Zięba – uczestniczyli w międzyszkolnym turnieju, organizowanym przez Urząd Miasta Jarosławia w ramach programu „Pierwsza pomoc – ratownicy są wśród nas". Jego założeniem jest utrwalanie wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz właściwe jej wykorzystanie, jeśli pojawi się taka potrzeba.

W rywalizacji uczestniczyło siedem drużyn złożonych z uczniów szkół podstawowych. Pierwszy etap turnieju odbył się 26 maja 2017 roku. Uczestnicy musieli wykazać się dość szeroką wiedzą teoretyczną i dobrze napisać test.

Natomiast w części praktycznej, która odbyła się 28 maja 2017 roku na jarosławskim rynku, zawodnikom przyszło się zmierzyć z trzema zainscenizowanymi sytuacjami, wymagającymi udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku.

Drużyna naszej szkoły, pod opieką pani Barbary Duliban, odniosła sukces, zajmując trzecie miejsce. Atrakcyjne nagrody zostały wręczone zwycięzcom przez Burmistrza Miasta Jarosławia – Pana Waldemara Palucha.