Uczniem być…

Dla niektórych osób 13 dzień miesiąca, który przypada na piątek – to data wyjątkowo feralna. Tylko dla niektórych, ponieważ dla najmłodszych uczniów naszej szkoły miniony piątek, czyli 13 października 2017, na zawsze zostanie zapisany w pamięci jako dzień pełen ekscytujących wrażeń. Świętowaliśmy wówczas podwójnie, ponieważ obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczystość Pasowania na Ucznia.
Uczniowie klasy I i II pod życzliwym okiem pani wychowawczyni – Elżbiety Pasiecznik Odrobina oraz Haliny Kic przygotowali program artystyczny wprowadzający nas do chwili pasowania.

Mogliśmy wysłuchać uroczych wierszy i piosenek wykonanych przez najmłodszych artystów. Następnie zabrał głos dyrektor szkoły – pan Jacek Wojtas, który przypomniał, co to znaczy być uczniem oraz jakie z tym się wiążą prawa, ale i obowiązki. Po uroczystym pasowaniu, nastąpiło ślubowanie. Zarówno uczniowie, jak i obecni na uroczystości rodzice byli bardzo wzruszeni. W końcu tylko raz w życiu ktoś pasuje nas na uczniów. Potem jesteśmy już uczniami. Przez całe życie… Uroczystość uświetniły tańce zespołu tanecznego „Czendo”, który prowadzi pani Barbara Stec

Warto dodać, że obchody Dnia Edukacji Narodowej zawsze stają się okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych szkoły. Przyznane zostały nagrody na szczeblu ministerialnym, czyli Medale Komisji Edukacji Narodowej, które otrzymały dwie panie: Marta Aab i Barbara Jańczak. Ponadto Burmistrz Miasta Jarosławia wręczył Odznaki za Zasługi dla Oświaty Jarosławskiej panu Januszowi Gałasiewiczowi oraz pani Marii Kowal. Każda nagroda jest zazwyczaj motywacją do jeszcze bardziej wytężonej pracy.