10 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczcili 99. rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej okazji zebrani w sali gimnastycznej uczniowie, rodzice i nauczyciele obejrzeli montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Niepodległa”, podziwiali tańce w wykonaniu członków zespołu „Czendo” oraz wysłuchali piosenek legionowych pięknie zaśpiewanych przez uczniów klas I-III.

Narodowe Święto Niepodległości w naszym mieście

W dniu 11 listopada 2017 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Przed uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, uczniowie przypinali uczestnikom okolicznościowe kotyliony w barwach narodowych. Po zakończonej Eucharystii obchody 99. rocznicy odzyskania Niepodległości kontynuowano na jarosławskim rynku, gdzie odbył się m.in. Niepodległościowy Apel Pamięci.