W szkole uczniowie z klas IV-VII uczą się następujących przedmiotów:

 • język polski
 • język angielski
 • przyroda
  Zwraca uwagę bogato wyposażona sala przyrodnicza, gdzie znajdują się m. in. skały z różnych zakątków świata, skamieniałości sprzed naszej ery pochodzące z terenów obecnej Francji - dar rodziców pp. Małaszków, muszle koralowców pochodzące z raf koralowych Oceanu Indyjskiego, różne poroża zwierząt, kolce jeżozwierza, płetwa rekina – kusza ryby młota - dar pp.Kupczakiewiczów itp..
 • matematyka
 • historia
 • informatyka
  Do dyspozycji uczniów jest pozyskana w 2008r. sala komputerowa z dostępem do Internetu i pakietem programów multimedialnych, m.in. polecany przez MEN EduROM.
 • plastyka
  Rękę plastyka widać w całej szkole, nawet w doborze kolorów ścian... Niejednokrotnie słyszy się opinię, że to najładniejsza szkoła w Jarosławiu. I tak jest... A uczniowie wiedzą, że warto to poszanować.
 • technika
  Technika, to nie nudne pismo techniczne, ale przede wszystkim umiejętność wykonania drobnych prac, przydatnych w domu.
 • muzyka
  Do dyspozycji uczniów mamy dobrze wyposażoną salę muzyczną. Możemy poszczycić się laureatami prestiżowych konkursów wokalnych.
 • wychowanie fizyczne
  Dysponujemy nowoczesną salą gimnastyczną, jak też boiskiem szkolnym.
 • język niemiecki
 • chemia
 • fizyka
 • biologia
 • geografia
 • religia

W klasach I-III prowadzone jest nauczanie zintegrowane, co oznacza, że nie ma ścisłego podziału na przedmioty. Wyodrębnione są jedynie: język angielski, plastyka, muzyka, religia i informatyka. Dla słabszych uczniów prowadzone są koła wyrównawcze.