W szkole uczniowie z klas IV-VII uczą się następujących przedmiotów:

• język polski
  • język angielski
  • przyroda
    Zwraca uwagę bogato wyposażona sala przyrodnicza, gdzie znajdują się m. in. skały z różnych zakątków świata, skamieniałości sprzed naszej ery pochodzące z terenów obecnej Francji - dar rodziców pp. Małaszków, muszle koralowców pochodzące z raf koralowych Oceanu Indyjskiego, różne poroża zwierząt, kolce jeżozwierza, płetwa rekina – kusza ryby młota - dar pp.Kupczakiewiczów itp..
  • matematyka
  • historia
  • informatyka
    Do dyspozycji uczniów jest pozyskana w 2008r. sala komputerowa z dostępem do Internetu i pakietem programów multimedialnych, m.in. polecany przez MEN EduROM.
  • plastyka
    Rękę plastyka widać w całej szkole, nawet w doborze kolorów ścian... Niejednokrotnie słyszy się opinię, że to najładniejsza szkoła w Jarosławiu. I tak jest... A uczniowie wiedzą, że warto to poszanować.
  • technika
    Technika, to nie nudne pismo techniczne, ale przede wszystkim umiejętność wykonania drobnych prac, przydatnych w domu.
  • muzyka
    Do dyspozycji uczniów mamy dobrze wyposażoną salę muzyczną. Możemy poszczycić się laureatami prestiżowych konkursów wokalnych.
  • wychowanie fizyczne
    Dysponujemy nowoczesną salą gimnastyczną, jak też boiskiem szkolnym.
  • język niemiecki
  • chemia
  • fizyka
  • biologia
  • geografia
  • religia

W klasach I-III prowadzone jest nauczanie zintegrowane, co oznacza, że nie ma ścisłego podziału na przedmioty. Wyodrębnione są jedynie: język angielski, plastyka, muzyka, religia i informatyka. Dla słabszych uczniów prowadzone są koła wyrównawcze.