Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z międzyszkolnego konkursu "Słowem malowane", który odbywa się cyklicznie w naszej szkole.

Świat słowem malowany…

Chodź, pomaluj mój świat… - chciałoby się zanucić, słuchając barwnych opowieści uczniów jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjów. Opowieści tych można było wysłuchać podczas kolejnej, piątej już, edycji konkursu krasomówczego pt. Słowem malowane, który odbył się dnia 12 maja 2015r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. T. Kościuszki w Jarosławiu. Trzeba zauważyć, że uczestnikom nieobcy jest świat literatury oraz wrażliwość na piękno i bogactwo języka polskiego. Może wśród tak częstych utyskiwań na pokolenie funkcjonujące głównie w świecie wirtualnym, a zatem w świecie krótkich, prostych komunikatów, warto dostrzec obecność i tych młodych ludzi, dla których świat wyobraźni stale istnieje, a sztuka ubierania myśli w piękne słowa nie jest obca. Dzięki swej wrażliwości i delikatności przekazu przenieśli nas w tajemnicze światy swoich snów, marzeń, miejscowych legend, fascynacji literackich czy zwykłego, codziennego życia ucznia, o którym można opowiedzieć bardzo sugestywnie i z poczuciem humoru.

W konkursie uczestniczyli w nim uczniowie klas I – VI następujących szkół podstawowych:
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Stefana Żeromskiego
Szkoła Podstawowa nr 5
Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. P. Skargi
Szkoła Podstawowa nr 7 im. St. Staszica w Jarosławiu
Szkoła Podstawowa nr 9 im. T. Kościuszki w Jarosławiu
Szkołą Podstawowa nr 10 im. Wojska Polskiego
Szkoła Podstawowa nr 11

Szkoły gimnazjalne reprezentowane były przez Publiczne Gimnazjum nr 1;
Publiczne Gimnazjum nr 2; Publiczne Gimnazjum nr 3.

Poziom wystąpień uczestników na poszczególnych etapach był wyrównany, ale jury w składzie:
p. Małgorzata Herda – Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu
p. Barbara Mikuta – SP nr 6 w Jarosławiu
p. Maciej Inglot – PG nr 1 w Jarosławiu
wyłoniło następujących laureatów:

1. Uczniowie klas I –III:
I miejsce – Adam Dejnaka – SP nr 10
II miejsce – Amelia Prymon – SP nr 7 oraz Anastazja Mrozowicz – SP nr 5
III miejsce – Maksymilian Bereza – SP nr 5
wyróżnienie – Szymon Kania – SP nr 11
2. Uczniowie klas IV –VI:
I miejsce – Bartosz Strumski – SP nr 11
II miejsce – Izabela Telega SP nr 6
III miejsce ex aequo – Sebastian Szynal i Wojciech Kusy – SP nr 9
wyróżnienie – Karolina Danicka – SP nr 7
3. Uczniowie gimnazjów
I miejsce – Aleksander Inglot – PG nr 2
II miejsce – Anna Kubaszek – PG nr 3
III miejsce ex aequo – Natalia Walankiewicz – PG nr 1, Kinga Tkaczyszyn – PG nr 3

Wystąpienia uczestników konkursu krasomówczego przeplatane były tańcami regionalnymi w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 9, których opiekunem jest p. Barbara Stec.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji konkursu, a szczególnie UM w Jarosławiu za pozyskane środki finansowe.
Konkurs krasomówczy "Słowem malowane" - starsze edycje:

Chodzi mi o to, aby język giętki…

PIĄTA EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO
SŁOWEM MALOWANE - maj 2013r.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Jarosławiu już po raz piąty była organizatorem konkursu krasomówczego SŁOWEM MALOWANE adresowanego do uczniów jarosławskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Nie jest łatwo wyrazić siebie słowem, nie jest też łatwo uczynić to przed zróżnicowaną wiekowo publicznością w taki sposób, by zainteresować wszystkich słuchaczy. A jednak mamy wśród uczniów jarosławskich szkół osoby odważne i przebojowe, które nie bały się zaprezentować siebie, swoich marzeń, zainteresowań, pasji literackich. Wszak nie jest też do końca prawdą, że młodzi ludzie w ogóle nie czytają. Warto podkreślić, że na scenie usłyszeliśmy nie tylko ciekawe, barwne i zabawne opowieści, ale również piękną, poprawną polszczyznę. Taki bowiem jest stale aktualny, podstawowy cel konkursu: dbanie o poprawność językową swych wypowiedzi oraz posługiwanie się bogatym słownictwem.
Impreza została zorganizowana już po raz piąty, a to oznacza, że – mimo ogólnych narzekań i utyskiwań – są w naszym środowisku osoby, dla których kultura języka ojczystego – to sprawa ważna.
Podczas konkursu swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie jarosławskich szkół podstawowych: SP nr 4, SP nr 6, SP nr 7, i SP nr 9 oraz gimnazjów – Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum ss. Niepokalanek w Jarosławiu.
Wszyscy uczestnicy pokonali lekką tremę i ze swadą opowiadali o sobie, swoich marzeniach, czy fascynacjach literackich. Jury w składzie: Elżbieta Tkacz – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredy w Jarosławiu, Małgorzata Kowal – z-ca dyr. tejże placówki oraz Małgorzata Herda – kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego. w Przemyślu, Filia w Jarosławiu wyłoniło następujących laureatów:
uczniowie klas III
wyróżnienie – Marcel Pelc (SP nr 9)
uczniowie klas IV:
I miejsce – Sebastian Szynal (SP nr 9) i Izabela Telega (SP nr 6)
II miejsce - Gabriela Szydłowska ( SP nr 6)
III miejsce – Wojciech Kusy ( SP nr 9)
wyróżnienie - Amelia Białowąs (SP nr 7)
uczniowie klas V:
I miejsce – Aleksander Ingot (SP nr 4)
II miejsce – Mikołaj Wielgos (SP nr 9)
III miejsce – Kinga Tkaczyszyn (SP nr 7)
uczniowie klas VI:
I miejsce ex aequo Aleksandra Babij (SP nr 6) oraz Marcin Mach ( SP nr 9)
uczniowie gimnazjum:
I miejsce – Anna Steczkiewicz (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu)
II miejsce – Hubert Kos (Gimnazjum ss. Niepokalanek nr 1 w Jarosławiu)
Bez wątpienia ww. wymienieni uczniowie wiedzą, czym jest kultura języka i jak ważny jest nasz sposób wyrażania siebie poprzez słowo mówione.
Słowa wdzięczności kierujemy do nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursie. A były to:
p. Teresa Haduch – SP nr 4
p. Joanna Niemczyk – SP nr 6
p. Barbara Mikuta – SP nr 6
p. Magdalena Kuchta – SP nr 7
s. Lidia Świerz – Gimnazjum ss. Niepokolanek w Jarosławiu
p. Maciej Ingot – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Jarosławiu
p. Jolanta Dobrowolska – SP nr 9


 

Dnia 27 kwietnia 2012r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. T. Kościuszki w Jarosławiu już po raz kolejny odbył się Międzyszkolny Konkurs Krasomówczy pt. Słowem malowane.
W konkursie uczestniczyli uczniowie jarosławskich szkół, przygotowani przez następujących nauczycieli: Monika Nykiel – Wojtuś, Maria Gałasiewicz, Magdalena Kuchta, Barbara Mikuta, Joanna Niemczyk, Agata Magnowska, Maria Dziaduś, Małgorzata Marcinko.

Warto dodać, że uczestnicy konkursu wykazywali się nie tylko sztuką posługiwania się piękną polszczyzną czy umiejętnością nawiązywania kontaktu z publicznością, ale przede wszystkim dzielili się swoją pasją czytania książek innych niż lektury.

Komisja w składzie:
Elżbieta Tkacz – przewodnicząca
Małgorzata Kowal
Małgorzata Herda
Dorota Grząba
przyznała w poszczególnych kategoriach następujące miejsca:

klasy II-III
I miejsce - Wojciech Kusy (SP nr 9)
II miejsce - Amelia Białowąs (SP nr 7)
III miejsce - Katarzyna Tkaczyk (SP nr 7)

klasa IV
I miejsce - Hubert Makowski (SP nr 11 )
II miejsce - Kinga Tkaczyszyn (SP nr 7)
III Mikołaj Wielgos (SP nr 9)

klasa V
I miejsce - Aleksandra Babij (SP nr 6)
II miejsce - Hubert Wójciak (SP nr 9)
III miejsce - Emilia Lech (SP nr 11)

klasa VI
I miejsce - Sylwia Florek (SP nr 9), Aleksander Kruba (SP nr 6)
II miejsce - (SP nr 11), Marta Nahacz (SP nr 6)
III miejsce - Mateusz Głąb, Keli Jabłońska (SP nr 11)

gimnazjum
I miejsce Konrad Piotrowski (PG nr 2)