W tym dziale znajdują się podstawowe informacje o naszej szkole.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Jarosławiu stanowi środowiskowe kulturalne centrum dzielnicy Łazy Kostkowskie, zapewnia bezpieczeństwo dzieci, ułatwia adaptację najmłodszych do warunków szkolnych ze względu na dostępność i bezpośredni kontakt z rodzicami, odpowiednio dostosowuje formy i metody pracy do indywidualnych potrzeb uczniów, ponieważ nauczyciele bardzo dobrze znają środowisko lokalne. Szkoła skłania młodych rodziców do pozostania w Jarosławiu - w naszej dzielnicy, gdzie jest możliwość rozbudowy i poszerzania miasta (tereny inwestycyjne). Szkoła oferuje m.in. zajęcia, jakich nie ma nigdzie indziej w Jarosławiu, np.: taneczny zespół dziecięcy "Czendo", Szkolny Klub Sportowy TOP-9 - jedyny klub dla dzieci w Jarosławiu prowadzący regularne rozgrywki sportowe. Szkoła posiada bardzo dobrą infrastrukturę, której brakuje niejednej jarosławskiej szkole...

10 czerwca 2011r. miała miejsce uroczystość poświęcenia Sztandaru Szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Patron szkoły Tadeusz Kościuszko, to osoba od której chcemy się uczyć.

Przy naszej szkole rozpoczęło działalność Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji, Kultury i Sportu (EDUKiS), mające na celu wspieranie rozwoju dzieci z Jarosławia i okolic.

Numer KRS: 0000577961

Nr konta bankowego: 39 9096 0004 2001 0074 1059 0001

Dziękujemy za wsparcie dla naszej działalności.

Historia Szkoły Podstawowej Nr 9 w Jarosławiu Nie jest znana data powstania Szkoły Podstawowej nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Jarosławiu, ani czas nadania jej imienia. Wiadomo, że jeszcze przed rokiem 1939, aż do czasu wyzwolenia, szkoła mieściła się w prywatnym budynku gospodarza Jana Szczupaka przy ulicy Kamiennej.

Serwis szkolny Szkoły Podstawowej Nr 9 w Jarosławiu powstał w 2007 r., w 2009 r. serwis został gruntownie przebudowany i poszerzony o nowe działy, natomiast w listopadzie 2017 r. zmieniliśmy dostawcę usługi hostingowej, a witryna pojawiła się w kolejnej - trzeciej już odsłonie.

Dyrektor szkoły: mgr Jacek Wojtas

Adres szkoły:
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Jarosławiu
ul. Łazy Kostkowskie 14
37-500 Jarosław

Kontakt w ważnych sprawach (sekretariat szkoły pn.-pt. 8.00-13.00): tel/fax (0-16) 621-23-93

Mapa witryny ułatwia użytkownikom dotarcie do wszystkich części serwisu.